Jak mě Intra naučila používat PayPal

Co je Intra,

to je pravidelným návštěvníkům mého blogu jasné. Komu to jasné není, nechť zalistuje blogem, nebo se rovnou koukne např. na www.sweb.cz/intra-eu/cz/.

Co je PayPal,

to ví kdekdo, ale přesto raději krátké vysvětlení: PayPal je služba na internetu, která umožňuje provádět velmi rychlé finanční operace (platby, příjmy...) téměř po celém světě. Funguje to to tak, že si na PayPal (nebo podobném systému) založíte účet. V něm zadáte svoje údaje: hlavně tedy bankovní spojení, číslo kreditní karty apod. Když pak chcete něco na internetu koupit a prodávající umožňuje používat PayPal, jednoduše a bezpečně zaplatíte tím, že se na svůj PayPal účet přihlásíte a zde provedete platbu. Přitom zde ani nemusíte mít peníze. Systém je převede z vaší karty či běžného účtu a pošle dál.
Je to známý a oblíbený systém, poměrně spolehlivý a bezpečný. A zvláště vhodný při převodech peněz do/ze zahraničí. Proto jsem ho také začal používat.

Co s tím má společného Intra?

Hledal jsem program na hromadné zasílání emailů svým zákazníkům - uživatelům Intry. Vyzkoušel jsem jich spoustu, a nakonec jsem se rozhodl pro SmartSerialMail. Skutečně skvělý a velmi mi vyhovuje. Jediným "nedostatkem" je, že se musí zaplatit. A tak jsem si řekl, že použiji svůj účet na PayPal a zaplatím to přes něj.
Naklikal jsem potřebné stránky, vyplnil objednávku a zaškrtnul platbu pomocí PayPal. Přesměrovalo mě to na PayPalské stránky. Tož jsem se přihlásil na svůj účet a již tam byl nový řádek s právě učiněnou objednávkou. Stačilo kliknout na jakési tlačítko (asi "Uhradit", nebo tak něco) a bylo to.

Popravdě řečeno, jsem ještě trochu váhal, zda investovat do skvělého software, když bych mohl při troše skromnosti používat jiný a zdarma.
Na PayPal účtu jsem neměl potřebnou hotovost a tudíž jsem předpokládal, že budu muset nejprve z běžného účtu poslat peníze na PayPal a pak proběhne platba. A tak jsem s klidným svědomím odkliknul "Uhradit" a čekal na nějakou výzvu emailem, abych doplnil stav účtu. Přitom jsem si v duchu říkal, že než se převod peněz vyřídí, budu mít ještě čas si nákup rozmyslet. Avšak nebylo mi dopřáno...

Krátce na to přišel email. Přišel brzy, velmi brzy. Během pár minut. A v něm potěšující oznámení, že potřebná částka byla stržena z mé kreditní karty a tudíž je platba provedena a mohu si stáhnout plnou verzi programu SmartSerialMail.
A bylo po rozmýšlení. Skvělé! Stal jsem se šťastným majitelem licence na užívání SmartSerialMailu! Přitom celá tato procedura i stažením programu nezabrala více než deset minut!

Intra mě takto přivedla k nové zkušenosti s platbami na internetu. Kdo by to byl řekl, že? - Intra nejen pomáhá navracet a udržovat zdraví, ale ještě navíc pomáhá k novým zkušenostem a vědomostem. Jak říkám: Intra je prostě skvělá :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FibreLife - redukujte svoji hmotnost

Intra, Nutria a rakovina

Intra na Protextu